vlag en wapen republiek Suriname

KABINET VAN
DE PRESIDENT


Historie voorgaande presidenten van de Republiek Suriname

Sinds 1975 heeft Suriname officieel Staatkundig Onafhankelijk. Op 25 november 1975 is de Republiek Suriname voor het eerst officieel bekrachtigd en werd Johan Ferrier de 1e president in onze geschiedenis. Op 12 augustus 2010 is de huidige president, Desiré Delano Bouterse, aangetreden als negende president van de Republiek Suriname. 

Voorgangers in het ambt van President van de Republiek Suriname zijn:

Naam

Ambtsperiode

Partij

 

 J.H.E. Ferrier

 25 november 1975 - 13 augustus 1980

 

 H.R. Chin A Sen

 15 augustus 1980 - 4 februari 1982

 PNR

 L.F. Ramdat Misier

 8 februari 1982 - 25 januari 1988

 

 R. Shankar

 25 januari 1988 - 24 december 1990

 VHP

 J.S.P. Kraag

 29 december 1990 - 16 september 1991

 NPS

 R.R. Venetiaan

 16 september 1991 - 15 september 1996

 NF / NPS

 J.A. Wijdenbosch

 15 september 1996 - 12 augustus 2000

 NDP

 R.R. Venetiaan

 12 augustus 2000 - 12 augustus 2010

 NF / NPS

 D.D. Bouterse

 12 augustus 2010 - heden

 MC / NDP

 

Afkortingen:

  • PNR = Partij Nationalistische Republiek
  • VHP = Vooruitstrevende Hervormings Partij
  • NPS = Nationale Partij Suriname
  • NF = Nieuw Front (coalitie van onder andere VHP en NPS)
  • NDP = Nationale Democratische Partij
  • MC = Megacombinatie

Overgangsregelingen
Suriname kende drie korte periodes van een overgangsregeling onder leiding van de Militaire Raad. In de periodes van 13 tot 15 augustus 1980 en van 4 tot 8 februari 1982 was dit onder leiding van Desiré Delano Bouterse. En van 24 tot 29 december 1990 onder leiding van Ivan Graanoogst.